Niğtaş Hurdacılık, metal ve metal dışı hurda malzemelerin alım satımını yapmak ve bu malzemeleri yeniden ülke ekonomisine kazandırmak için 1990 yılında aile şirketi olarak İzmir'de faaliyete geçen firmamızın köklü bir geçmişi vardır.
Firmamızın 1990 yılında kurulmasına karşılık,temelleri 1960'lı yıllarda, iki kardeş olan Niğde'nin Bor ilçesi Karanlıkdere köyünden Mehmet ve Kuddusi Temurtaş tarafından atılmış olup, İskenderun'da başlayan bu serüven, Adana ve Kayseri'de büyüyen, devamında da İzmir'de olgunlaşan bir hal almıştır.Niğtaş Hurdacılık, Niğdeliler A.Ş. hurdacılığın bünyesinden çıkmış olması ve hurdacılık sektöründe ilklere imza atmış olması,firmamız açısından bize gurur kaynağı olmaktadır.

Kısaca hurdacılığın ilklerini sayacak olursak;

- İlk makina ile hurda yükleme ve boşaltma,
- İlk gemi sökme ve malzemelerini pazarlama,
- İlk fragman (hurda öğütme) tesislerinin kurulması,
- İlk kurumsallaşmış bir hurda alım satım şirketi hüviyeti,
- İlk yurtdışından hurda malzemelerinin pazarlamasının yapılması,
- İlk hurda metal malzemeleri eritme ocakları,
- İlk kamyon filosu oluşturma


Daha hurdacılık sektörüyle ilgili birçok yeniliğe ve ilklere firmamız öncülük yapmıştır.

Belki yukarıda sayılan bu ilkler demir çelik fabrikalarının bildiği ilklerdi; fakat hurdacılığın asıl kalbi olan, sokak aralarında hurdacılık yapan ticarethaneler için bilinmedik ve hayal olan ilklerdi.

İşte burada Niğtaş Hurdacılığın üstlendiği misyon, hurda alım satımı ile uğraşan diğer firmalara da ilham kaynağı olmuş,ufuklarını geniş tutarak büyümelerini ve ülke ekonomisinin içinde dev bir hurdacılık sektörünün doğmasına vesile olmuştur.

 
 
 

  
NİGTAŞ GERİ DÖNÜŞÜM VE HURDA TİCARETİ
2008-11  COPYRIGHT ©
NİĞTAŞ A.Ş.  www.nigtas.com.tr 

İzmir Web Tasarım